INGATLANJOG


Teljes körű jogi tanácsadással és képviselettel szolgálok, mind magánszemélyek, mind vállalkozások számára az ingatlanjog területén. Országunkban a magánszemélyek által felhalmozott vagyon főként ingatlan formájában jelenik meg, így rendkívül fontos, hogy minden – ingatlan tulajdonjogának átruházásáról szóló - ügylet esetén a legfigyelmesebben járjunk el, amire kényesen ügyelek.

Munkám során az ügylet egészének lebonyolításában, az adott eljárás teljes hossza alatt képviseletet nyújtok az ügyfeleim számára a szerződések előkészítése, azok megkötése, illetve a földhivatali eljárások során is.

Az ingatlanjog területén nyújtott szolgáltatásaim elsősorban:
- ingatlan tulajdonjogának átruházásához kapcsolódó szerződések készítése (adásvétel, ajándékozás, csere),
- közös tulajdon megszüntetése,
- bérleti szerződések készítése,
- haszonélvezeti jog alapítása és megszüntetése,
- termőföld haszonbérleti szerződések,
- teljes körű földhivatali ügyintézés.

POLGÁRI JOG


A polgári jog az egyik legnagyobb jogág a büntető és a közigazgatási jog mellett. A polgári jog szabályozza alapvetően a személyek jogait, a tulajdonjogot, a kötelmi jogot (szerződések joga), a családi jogot és az öröklési jogot. Átfogó jellege miatt elmondható, hogy a polgári jog az emberek mindennapjait szabályozza, szinte minden emberi tevékenység érinti a polgári jog valamelyik részterületét.

Erre tekintettel vállalom:
- peres, peren kívüli és nemperes eljárásokban való ügyvédi képviseletet, illetve ezen eljárásokkal kapcsolatos okiratok elkészítését és azok - határidőben történő - benyújtását.

CSALÁDJOG


A házasság felbontásától a vagyonmegosztási kérdéseken át a gyermekelhelyezési perekig, a családjogi ügyek gyakran életünk legnehezebb időszakai is egyben, melyen egy szakavatott ügyvéd támogatása sokat könnyíthet.

Forduljon hozzám bizalommal, a családjog területén nyújtott szolgáltatásaim elsősorban:
- házasság felbontása,
- szülői felügyeleti joggal, kapcsolattartással, gyermektartással kapcsolatos perek,
- házassági vagyonjog,
- házassági vagy élettársi vagyonjogi szerződés elkészítése;
- gondnokság alá helyezés.

ÖRÖKLÉSI JOG


Az öröklési jog keretében vállalom végrendeletek szerkesztését, melyhez kötődően tanácsadást és a végrendelet közjegyzői, vagy ügyvédi kamarai letétbe helyezése iránti eljárásban is segítséget tudok nyújtani.

Másrészt ellátom az örökösök, illetve egyéb érdekelt személyek (pl. hagyatéki hitelezők) képviseletét a hagyatéki eljárás során. E körben részletes felvilágosítást nyújtok arról, hogy ügyfeleim milyen igényt támaszthatnak a vonatkozó jogszabályok szerint a hagyatékra, milyen kötelesrészi igényeik lehetnek, illetve igényeik érvényesítésében segítséget nyújtok.

Az öröklési jog területén nyújtott szolgáltatásaim elsősorban:
- végrendelet készítése,
- hagyatéki eljárásban, öröklési jogi perekben történő képviselet.

TÁRSASÁGI JOG


A cégalapítástól a végelszámolásig megfelelő tapasztalattal rendelkezek a társasági jog valamennyi területén. Ügyfeleim üzleti döntéseit szakértő tanácsadással és gyors ügyintézéssel segítem, a felmerülő problémákra komplex és költségkímélő jogi megoldásokat kínálok.

A cégeljárás során (cégalapítás, változásbejegyzés, cégmegszüntetés) a jogi képviselet kötelező a cégeljárásról szóló törvény alapján. Ennek során jogi tanácsadással, az okiratok elkészítésével, ellenjegyzésével és cégbírósághoz történő benyújtásával – az elektronikus cégeljárásban (e-cégeljárás) történő teljes körű jogi képviselettel – segítséget nyújtok cégalapítás, cégmódosítás, valamint cégmegszüntetés esetén is.

A társasági jog területén nyújtott szolgáltatásaim elsősorban:
- társaságok alapításával kapcsolatos teljes körű tanácsadás, ügyintézés,
- okiratszerkesztés és ellenjegyzés (alapító okiratok, társasági szerződések),
- változásbejegyzési eljárás,
- cégeljárásban való képviselet,
- ügyvezetői, vezető tisztségviselői felelősséggel kapcsolatos kérdések,
- végelszámolási, felszámolási eljárásban való képviselet, teljes körű ügyintézés,
- törvényességi felügyeleti eljárás.

CIVIL SZERVEZETEK


A legismertebb civil szervezet az egyesület és az alapítvány. Létrehozásuk és működésük legfontosabb szabályait a Polgári Törvénykönyv, valamint az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény (Civil tv.) határozza meg.

Mind az egyesület, mind az alapítvány jogi személy. Mindkettő bírósági nyilvántartásba vétellel jön létre, így a létrehozásukkor mindenképp indokolt ügyvédi közreműködés igénybevétele.

Közös jellemzőjük, hogy valamely konkrétan meghatározott céllal és célra jönnek létre, amely - szemben a gazdasági társaságokkal - nem a vagyonszerzés.

A civil szervezetek körében nyújtott szolgáltatásaim elsősorban:
- egyesületek és alapítványok alapítása, illetve változásbejegyzési eljárásokban történő képviselete.

KÖVETELÉSKEZELÉS


Ügyfeleim bátran fordulhatnak hozzám, amennyiben szerződéses jogviszonyból eredő igényüket a szerződéses partnerük nem fizeti meg. Ezen eljárások során magánszemélyek és gazdasági társaságok képviseletét is ellátom, akár egyedi ügyekről, akár tömeges behajtásról van szó.

A követelésbehajtás részfolyamatai, típusai:

1. Nem jogi követeléskezelés
Ebben az esetben még nem kerül bíróság, egyéb hatóságok elé az ügy, hanem az adósokkal történő kapcsolatfelvétel valósul meg, melynek során felmérem az esetleges fizetési hajlandóságot és valamilyen peren kívüli megállapodás megkötésének lehetőségét.

Ezen szakaszon belül elsődlegesen az alábbi részfolyamatokat végezem:
- az adós írásban történő felkeresése fizetési felszólítás útján,
- tárgyalások lefolytatása a fizetési megállapodások megkötése érdekében, tartozáselismerő nyilatkozatok, fizetési megállapodások létrehozása.

2. Fizetési meghagyás (FMH)
A fizetési meghagyásos eljárás a pénzkövetelések behajtásának gyors és költségkímélő módszere, az eljárást a követelés behajtással foglalkozó ügyvéd a közjegyzői kamara által működtetett elektronikus rendszeren keresztül benyújtott kérelemmel kezdeményezi. Az eljárás megindítása előtt már különösen fontos tisztában lenni a követelés igazolhatóságával, bizonyíthatóságával. A fizetési meghagyásos eljárás és az azt követő eljárások sikeressége érdekében a követelés behajtásához jogszabályokban meghatározott adatokkal rendelkezni kell. Amennyiben a jogosult ezekkel nem rendelkezik, az illetékes hatóságtól ezek az adatok általában beszerezhetők, a hatóság előtt meghatalmazással a követelésbehajtással foglalkozó ügyvéd is jogosult eljárni.

Fizetési meghagyás útján kell érvényesíteni a 3.000.000,- Ft-ot meg nem haladó követeléseket, ami azt jelenti, hogy ezeket közvetlenül peres úton nem lehet érvényesíteni. Az eljárás illetéke a követelés összegének 3%-a, de minimum 8.000,- Ft és maximum 300.000,- Ft.

3. Peres eljárás
Amennyiben a fizetési meghagyásos eljárás perré alakul, vagy a követelés nagyságát figyelembe véve a jogszabályok alapján eleve peres eljárás indítható, úgy szükséges benyújtani a megfelelő kereseti kérelmet/kezdő beadványt az illetékes bíróság felé.

4. Felszámolási eljárás
A gazdasági társaságokkal szemben fennálló, kiszámlázott követelések esetén nem csak csupán a fent részletezett peres eljárás áll ügyfeleim rendelkezésére, hanem a törvényi feltételek megléte esetén akár felszámolási eljárás is indítható.

VÉGREHAJTÁSI ELJÁRÁS


A követelésbehajtás fent részletezett folyamata elkülönül attól függően, hogy az alapjául szolgáló szerződés közokiratba, vagy magánokiratba került rögzítésre.
Közokirat esetén ugyanis a jogi érvényesítés gyorsabb, tekintettel arra, hogy kimaradhat a fizetési meghagyásos eljárás, illetve a peres eljárási rész és azonnal megkezdhető a végrehajtási eljárás. Magánokiratba foglalt követelés esetén azonban a végrehajtási eljárás megindításához szükséges jogerős fizetési meghagyás, vagy jogerős ítélet megléte. Amennyiben ezek rendelkezésre állnak, úgy megindítható a végrehajtási eljárás. Az eljárás megindítását megelőzően egyeztetem ügyfeleimmel a felmerülő költségeket és a várható megtérülési eredményességet.

Az eljárás ezen szakaszában a következő tevékenységeket végzem:
- végrehajtható okiratok előkészítése, végrehajtási lap, végrehajtási záradék kiállításának kezdeményezése
- folyamatos kapcsolattartás a végrehajtóval,
- szükség esetén végrehajtási kifogások benyújtása,
- a végrehajtás során befolyt összegek és a végrehajtói elszámolások folyamatos nyomon követése és ellenőrzése.